گروه مجلات آنلاین عصر ایران
خانهفوتوگانزوقتی هدفگیری تانک‌های آمریکایی غیرممکن می‌شود!

وقتی هدفگیری تانک‌های آمریکایی غیرممکن می‌شود!

وقتی هدفگیری تانک‌های آمریکایی غیرممکن می‌شود!

مجله تصویری سلاح– کمپانی لاکهید مارتین سیستم دفاعی پیشرفته ای را در اختیار ارتش آمریکا قرار داده است که عملکرد بی نقصی در تعییر مسیر موشک های شلیک شده به سمت پلتفرم های نظامی که روی آن نصب شده است، دارد. این سیستم که «سیستم محافظتی فعال ماژولار لاکهید مارتین»  نامگذاری شده آزمایش های موفقی را بویژه در حفاظت از تانک پشت سر گذاشته و تا 15 پرتابه شلیک شده به سمت یک تانک را ناکام کرده است. به بیان ساده این سامانه با اثرگذاری بر سیگنال های هدایتی موشک های شلیک شده به سمت یک پلتفرم نظامی مانند تانک، آنها را پیش از برخورد با هدف وارد فاز تغییر مسیر می کند تا به هدف برخورد نکنند.
یکی از مهمترین ویژگی های «سیستم محافظتی فعال ماژولار لاکهید مارتین» یا به اختصار MAPS ماژولار بودن آن است یعنی براحتی و در نهایت سادگی می توان ویژگی های این کیت را بنا بر نوع نیاز دفاعی تغییر داد. از سوی دیگر ماژولار بودن سیستم، امکان بروزرسانی راحت و دائمی را نیز برای آن ایجاد می کند.
به نظر می رسد با تولید انبوه و نصب آن روی تانک های ارتش آمریکا، دیگر هدف قراردادن این خودروهای نظامی با پیچیدگی های زیادی همراه باشد زیرا MAPS با مهارت خاصی تمامی موشک های پرتاب شده به سمت خود را هک کرده و مانع موفقیت حمله دشمن می شود.
اشتراک گذاری با :
تگ ها
امتیاز به این نوشته
بدون نظر

متاسفانه فرم اظهار نظر در حال حاضر بسته می باشد