گروه مجلات آنلاین عصر ایران
خانهاسلحه شناسیباند آرمز؛ از بولپاپ تا خرس مادر!

باند آرمز؛ از بولپاپ تا خرس مادر!

باند آرمز؛ از بولپاپ تا خرس مادر!

مجله تصویری سلاح- باند آرمز یا کمپانی اسلحه سازی باند یک شرکت تسلیحاتی آمریکایی است که دفتر مرکزی آن در تگزاس واقع شده و بیشتر به واسطه ساخت تفنگ های دستی سایز کوچک و با کیفیت خود معروف است. این برند تجاری توسط گرگ بوند در سال 1995 تاسیس شد و به عنوان یک سازنده تسلیحات و همچنین فروشنده پا به عرصه رقابت در بازارهای آمریکایی گذاشت. گفتنی است که باند آرمز بزرگترین تولیدکننده درینجر در صنایع تسلیحاتی محسوب می شود. درینجر به دسته ای از تفنگ های دستی کوچک اشاره دارد که نه یک رولور است و نه یک پیستول نیمه خودکار.

درینجرهای تولیدی باند آرمز با استفاده از کالیبرهای متنوعی از جمله .45 Colt و .410 bore ساخته می شوند. این تسلیحات به جز یک مدل از آنها همگی مجهز به محافظ ماشه هستند. البته برای آن که به سلاح مورد نظر ظاهری کلاسیک تر بخشیده شود، می توان محافظ ماشه را جدا کرد. علاوه بر این باند آرمز درینجرهای خود را به گونه ای می سازد که اپراتور می تواند به راحتی تعویض لوله انجام داده و کالیبر سلاح را تغییر دهد. در ادامه با 4 مورد از بهترین تولیدات این کمپانی همراه خواهیم شد.

باند آرمز بولپاپ

مدل بولپاپ باند آرمز یک سلاح فوق جمع و جور است که تنها پیستول مجهز به پیکربندی بولپاپ در بازارهای نظامی نیز به شمار می رود. بولپاپ گونه ای از جنگ افزارهای گرم است که در آنها گلنگدن و خشاب پشت مجموعه ماشه قرار دارد و سبب کاهش طول سلاح بدون نیاز به کاستن از طول لوله می شود. مشخصات این سلاح شامل موارد زیر است:

– قیمت پیشنهادی کارخانه: 1099 دلار

– کالیبر: 9 میلی متر

– ظرفیت: 7

– وزن: 771 گرم

– طول لوله: 8.5 سانتی متر

– طول کلی سلاح: 12.9 سانتی متر

 

باند آرمز تگزن

این مدل مجهز به طویل ترین لوله ساخت باند آرمز است. فریم و لوله هر دو ضد زنگ هستند و دسته سلاح نیز شامل یک سری حکاکی های لیزری روی چوب است. مشخصات باند آرمز تگزن به صورت زیر است:

– قیمت پیشنهادی کارخانه: 700 دلار

– کالیبر: .45LC/410

– ظرفیت: 2

– وزن: 771 گرم

– طول لوله: 15.2 سانتی متر

– طول کلی سلاح: 20.3 سانتی متر

 

باند آرمز ماما بر (Mama Bear)

ماما بر مدلی است که منحصرا به منظور اختفای آسان طراحی شده و برای کاربران مونث مناسب است. فریم و لوله این سلاح نیز ضد زنگ هستند و یک دسته صورتی رنگ در این مجموعه خودنمایی می کند. مشخصات این مدل منحصر به فرد شامل موارد زیر خواهد بود:

– قیمت پیشنهادی کارخانه: 541 دلار

– کالیبر: .357MAG, 9MM

– ظرفیت: 2

– وزن: 526 گرم

– طول لوله: 6.3 سانتی متر

– طول کلی سلاح: 11.4 سانتی متر

 

نیکل بور

نیکل بور باند آرمز نسخه ای بسیار خاص به شمار می رود. این سلاح نه تنها از ظاهری حرفه ای برخوردار است، بلکه پوشش نیکل بور استفاده شده در روند ساخت آن را نسبت به مدلی های معمولی فولاد ضد زنگ بسیار مقاوم تر کرده است. باند آرمز نیکل بور لوله ای به طول 8.8 سانتی متر دارد و مجهز به کالیبر .45/.410 است.

– قیمت پیشنهادی کارخانه: 704 دلار

– کالیبر: .45/.410

– وزن: 623 گرم

– طول لوله: 8.8 سانتی متر

– طول کلی سلاح: 13.9 سانتی متر

مطالب مجله تصویری سلاح را در این لینک دنبال کنید.

اشتراک گذاری با :
امتیاز به این نوشته
بدون نظر

متاسفانه فرم اظهار نظر در حال حاضر بسته می باشد