گروه مجلات آنلاین عصر ایران
خانهتجهیزات جانبیامنیت پایگاه‌های نظامی آمریکا و سگ‌های رباتی!

امنیت پایگاه‌های نظامی آمریکا و سگ‌های رباتی!

امنیت پایگاه‌های نظامی آمریکا و سگ‌های رباتی!

مجله تصویری سلاح نیروی هوایی آمریکا وسایل نقلیه زمینی بدون سرنشین چهارپا (Q-UGVs) که به نام “سگ های رباتی” شناخته می شوند و قابل کنترل از راه دور هستند را برای افزودن سطح اضافی محافظت از پایگاه های خود با موفقیت بکار گرفته است.

نخستین وسیله نقلیه زمینی بدون سرنشین چهارپا در ماه مارس به پایگاه نیروی هوایی تیندال تحویل داده شده است تا در اسکادران 325ام نیروهای امنیتی بکار گرفته شود.

 

 

هدف استفاده از سگ های رباتی افزودن سطح اضافی محافظت به پایگاه های نظامی است. سگ های رباتی که توسط گوست رباتیکس (Ghost Robotics) و ایمرسیو ویزدم (Immersive Wisdom) طراحی شده اند، نخستین نمونه از نوع خود هستند که در یک تاسیسات نظامی و در کنار سگ های تعلیم دیده ارتش آمریکا بکار گرفته می شود.

به عنوان یک پلتفرم حسگر متحرک، وسایل نقلیه زمینی بدون سرنشین چهارپا آگاهی موقعیتی مدافعان را به میزان قابل توجهی افزایش می دهند. آنها می توانند در مناطق دورافتاده پایگاه نظامی به گشتزنی بپردازند، در شرایطی که مدافعان می توانند گشتزنی و نظارت بر دیگر بخش های حساس تاسیسات نظامی را ادامه دهند.

 

 

ویژگی هایی که در سگ های رباتی بکار گرفته شده اند امکان حرکت در مناطق و زمین های سخت و ناهموار را فراهم می کند. سگ های رباتی می توانند در بازه دمایی منفی 40 درجه تا 131 درجه فارنهایت (منفی 4.5 درجه تا 55 درجه سلسیوس) به فعالیت بپردازند و برای بهره‌مندی از آگاهی و دید 360 درجه به 14 حسگر مجهز شده اند. همچنین، یک حالت خم شدن برای پایین آوردن مرکز ثقل و یک حالت گام بلند برای تغییر در میزان تحرک پاها برای این سگ های رباتی در نظر گرفته شده است.

 

 

با توجه به تداوم روند بازسازی در پایگاه نیروی هوایی تیندال، این تاسیسات نظامی به عنوان مکانی ایده آل برای میزبانی از سگ های رباتی جدید در نظر گرفته شده است.

 

 

این فناوری جدید می تواند انقلابی در اقدامات امنیتی پایگاه های نظامی ایجاد کند. زمانی که موضوع استفاده از وسایل نقلیه زمینی بدون سرنشین چهارپا و تاکتیک های غیر متعارف برای افزایش امنیت مطرح می شود، انتظار می رود پایگاه نیروی هوایی تیندال به عنوان شاخصی برای دیگر بخش های وزارت دفاع آمریکا عمل کند.

 

مطالب مجله تصویری سلاح را در این لینک دنبال کنید.

ترجمه: محمدمهدی حیدرپور

اشتراک گذاری با :
امتیاز به این نوشته
بدون نظر

متاسفانه فرم اظهار نظر در حال حاضر بسته می باشد