گروه مجلات آنلاین عصر ایران
خانهخودروهای نظامیمعرفی یک خودرو نظامی جدید و متفاوت در آمریکا/ با صدای صفر به دشمن نزدیک می شود!

معرفی یک خودرو نظامی جدید و متفاوت در آمریکا/ با صدای صفر به دشمن نزدیک می شود!

معرفی یک خودرو نظامی جدید و متفاوت در آمریکا/ با صدای صفر به دشمن نزدیک می شود!

مجله تصویری سلاح جنرال موتورز دیفنس طی نمایشگاه Modern Day Marine 2023  در واشنگتن از مدل مفهومی خودرو تاکتیکی جدید خود رونمایی کرد. این خودرو که با عنوان خودرو مفهومی نظامی الکتریکی (Electric Military Concept Vehicle) شناخته می شود بر پایه پلتفرم جمس هامر ئی‌وی شکل گرفته است.

ویژگی های خودرو مفهومی نظامی الکتریکی

خودرو تاکتیکی جدید جی‌ام دیفنس از پلتفرم آلتیوم (Ultium) مشابه با هامر ‌ئی‌وی معمولی استفاده می کند. این به معنای آن است که بسته باتری 200 کیلووات ساعتی نیروی مورد نیاز سه موتور الکتریکی را تامین کرده تا 1000 اسب بخار نیرو و 11500 پوند فوت گشتاور تولید شود. دو موتور الکتریکی روی محور عقب و یک موتور روی محور جلو قرار دارد.

از جمله تفاوت های این خودرو مفهومی با هامر ئی‌وی معمولی می توان به سامانه تعلیق با کمک فنرهای ساخت شرکت فاکس به جای سامانه تعلیق بادی استاندارد، تایرهای بزرگتر 37 اینچی و ترمزهای قدرتمندتر اشاره کرد. طراحی سپرهای جلو و عقب نیز زوایای ورود و خروج از شیب را بهبود بخشیده است.

شاسی لوله ای و عدم استفاده از پنل های بدنه می تواند مقداری از وزن قابل توجه خودرو هامر کاهش دهد. رول کیج از راننده و پنج سرنشین خودرو در موارد غلت خوردن محافظت می کند. با یک بار شارژ کامل باتری، خودرو تاکتیکی جدید جی‌ام دیفینس می تواند تا 300 مایل (483 کیلومتر) را بپیماید.

خودرو مفهومی نظامی الکتریکی دارای ویژگی های حالت رانندگی و نظارت بی صدا است که امکان حرکت با کمترین ایجاد سر و صدا را فراهم می کند.

به گفته جی‌ام دیفنس، با استفاده از شارژر سریع 350 کیلواتی، شارژ باتری به مدت 12 دقیقه می تواند امکان پیمودن مسافتی تا 100 مایل (161 کیلومتر) را فراهم کند.

در صورت نیاز، امکان تجهیز خودرو با دو ژنراتور دیزلی برای شارژ باتری و افزایش برد آن وجود دارد. این ژنراتورها می توانند به شارژ تجهیزات کلیدی ماموریت نیز کمک کنند.

اشتراک گذاری با :
امتیاز به این نوشته
بدون نظر

متاسفانه فرم اظهار نظر در حال حاضر بسته می باشد