گروه مجلات آنلاین عصر ایران
خانهاسلحه شناسیسلاح محبوب ارتش آمریکا

سلاح محبوب ارتش آمریکا

سلاح محبوب ارتش آمریکا

مجله تصویری سلاح- یکی از کاربردی‌ترین سلاح‌هایی که نیروهای نظامی آمریکا در نبرهای زمینی خود مورد استفاده قرار می‌دهند M4 CARBINE نام دارد. وزن کم، سیستم عملیاتی مبتنی بر گاز، سیستم خنک کننده هوا، سیستم خودکار آماده‌سازی فشنگ، سرعت قابل تنظیم شلیک گلوله، و سازگاری با موقعیت شانه سرباز از مهم‌ترین قابلیت‌هایی محسوب می‌شود که می‌توان برای این سلاح برشمرد. این اسلحه 5.56 میلیمتری که مدل به‌روز شده آن با نام M4A1 هم شناخته می‌شود از پرکاربردترین سلاح‌های گرم برای ارتش ایالات متحده است.

1

این سلاح به مخزن کوتاه مخصوص ذخیره گلوله، دسته تاشو و دستگیره کاربردی با قابلیت جدا شدن را مجهز شده است و ریل داخلی آن امکان شلیک گلوله با سرعت بالا را فراهم می‌کند. این قابلیت‌ها به سرباز کمک می‌کند از فاصله کم هم به هدف شلیک کند و در طول روز یا شب، با برد کوتاه یا بلند به بهترین شکل هدفگیری نماید.

2

کارخانه آمریکایی FN Herstel یکی از زیرمجموعه‌های شرکت کُلت وظیفه ساخت این سلاح را برعهده داشته است و هم‌اکنون نیروی دریایی، سازمان کشتیرانی، نیروی هوایی و پیاده‌نظام‌های آمریکایی به صورت ویژه از آن استفاده می‌کنند. وزن این اسلحه شخصی حدود دو کیلوگرم محاسبه می‌شود و از دیگر مشخصات آن می‌توان به طول 33 اینچی، عرضه 14.5 اینچی مخزن ذخیره گلوله و کالیبر 5.56 در 45 میلیمتری اشاره کرد.

3

سیستم داخلی این اسلحه مبتنی بر گاز عملیاتی می‌شود و برای برخورد مستقیم گلوله با هدف ساخته شده است. سرعت شلیک گلوله در این اسلحه 950 دور در دقیقه است و زمانی که سرباز ماشه را فشار می‌دهد، گلوله شلیک شده از آن با سرعت 2900 فوت در ثانیه حرکت می‌کنند. حداکثر برد این سلاح شخصی 600 متر محاسبه شده است.

4

مدل M4A1 این سلاح که به‌روز شده است به صورت کاملا خودکار عمل می‌کند و از دیگر تفاوت‌های آن نسبت به مدل M4 می‌توان به کشش ماشه سازگار با موقعیت عملیاتی و وزن بیشتر مخزن ذخیره گلوله اشاره کرد. وزن بالای مخزن ذخیره گلوله پایداری و دوام آن را افزایش داده و البته ظرفیت آن را هم بیشتر کرده است. این اتفاق همچنین باعث شده است زمانی که گلوله‌ها به صورت مداوم و پشت‌سرهم شلیک می‌شوند، دمای زیادی که در سلاح تولید می‌شود به درستی مدیریت شود و به سرباز انتقال نیابد.

اشتراک گذاری با :
امتیاز به این نوشته
بدون نظر

متاسفانه فرم اظهار نظر در حال حاضر بسته می باشد