گروه مجلات آنلاین عصر ایران
خانهتجهیزات جانبیاز بهترین پوتین های نظامی ضد آب

از بهترین پوتین های نظامی ضد آب

از بهترین پوتین های نظامی ضد آب

مجله تصویری سلاح- توجه به وضعیت آب و هوایی منطقه جغرافیایی فاکتوری مهم در انتخاب نوع پوتین نظامی به شمار می رود. پوتین های نظامی زمستانی اغلب از جنس مواد ضد آب ساخته می شوند و در برابر نفوذ آب، برف و گل و لای مقاوم اند. بدین منظور از غشایی تحت عنوان GoreTex استفاده می شود که در مقایسه با نایلون نه تنها محافظت بهتری دارد، بلکه عبور جریان هوا نیز با سهولت بیشتری صورت می گیرد و از این رو احتمال تعریق پا در کفش به شدت کاهش می یابد. اگرچه پوتین های مجهز به پوشش GoreTex در فصل تابستان گرمای بیشتری را به بدن انتقال می دهند، اما در هر حال کیفیت آن ها با سایر پوتین های نظامی قابل مقایسه نخواهد بود. لازم به ذکر است که این تکنولوژی حدودا 30 دلار به قیمت پوتین اضافه می کند. در فصل زمستان نیز GoreTex ضمن محافظت از پا ها در برابر سرما و رطوبت، تعریق را به حداقل می رساند. در ادامه نگاهی به چند مورد از بهترین پوتین های زمستان ضد آب مخصوص استفاده نظامی خواهیم داشت.

 Rocky S2V Insulated/GoreTex

 

 

Rocky S2V به علت کیفیت بالا در رتبه نخست این لیست قرار دارد. جالب است بدانید که نسخه مخصوص زمستان این پوتین، درست مانند مدل تابستانه آن از راحتی قابل توجهی برخوردار بوده و مجهز به پوشش GoreTex است. این لایه رطوبت را از پوتین دور کرده و اجازه نفوذ آن به داخل را نمی دهد. از طرفی لایه مذکور منجر به افزایش وزن پوتین نیز نشده است. اگرچه ممکن است هزینه خرید یک جفت از این پوتین کمی بالا باشد، با این وجود قطعا ارزش خواهد داشت.

قیمت Rocky S2V Insulated/GoreTex 166.74 الی 376.99 دلار است.

Danner TFX Waterproof G3

 

 

این پوتین حرفه ای در رتبه دوم جای می گیرد و از سال 1932 تاکنون یکی از مهم ترین پیشتازان در عرصه بوت های نظامی بوده است. TFX هم اکنون در شمار معروف ترین خطوط تولید پوتین های نظامی قرار دارد و این شهرت را به خاطر راحتی و در عین حال ضریب اطمینان بالای بوت ها در زمینه حفاظت به دست آورده است. خط تولید TFX ضد آب که کاملا وابسته به GoreTex است، پوتین های مناسبی را برای استفاده زمستانی تولید می کند. در مقایسه با مورد قبلی، نه تنها این پوتین از کیفیت قابل قبول و خوبی برخوردار است، بلکه هزینه کمتری برای خرید آن نیز نیاز خواهد بود. در واقع برای آن دسته افراد نظامی که به دنبال یک محصول تاکتیکی با قیمت مناسب هستند، Danner TFX Waterproof G3 پیشنهادی ویژه به شمار می رود.

این پوتین 127.00 الی 189.95 دلار قیمت دارد.

Danner Tanicus Waterproof

 

 

این پوتین نیز که شاهکاری دیگر از Danner بوده، از نظر کیفیت و استقبال نیروهای نظامی همانند مورد قبلی است. اگرچه ممکن است عملکرد کلی پوتین کمی افت کرده باشد، اما باز هم یکی از بهترین انتخاب های ممکن محسوب می شود و این کاهش عملکرد چندان محسوس نیست.

Danner Tanicus Waterproof با قیمت 121.00 الی 157.95 دلار قابل خریداری است.

Garmont T8 Extreme

 

 

در جایگاه چهارم این لیست به Garmont T8 Extreme می رسیم. این پوتین به طور اختصاصی برای محیط های خنک، مانند زمستان های معتدل در جنوب شرقی آمریکا طراحی شده است. سطح محافظتی این مدل در صورت وقوع بارندگی های شدید حداکثر نبوده و احتمال نفوذ آب به داخل آن وجود خواهد داشت. با این وجود سیستم تهویه پوتین به خوبی عمل کرده و حتی در فصل تابستان نیز از تعریق بیش از حد پا ها جلوگیری می کند.

Garmont T8 Extreme 149.95 دلار قیمت دارد.

Belleville 775 GoreTex

 

 

برند Belleville ریشه در کیفیت کم نظیر محصولات خود و مهارت اثبات آن به کرات طی سال های گذشته دارد. مدل 775 پوتینی کاملا مناسب برای آب و هوای سرد بوده و از 60 درصد تینسولیت (عایق گرمایی الیاف مصنوعی) در ترکیب با GoreTex ساخته شده است. از آن جایی که حفاظت گرمایی این بوت ها بسیار قوی است، تنها برای نیروهای نظامی مستقر در مناطق بسیار سردسیر پیشنهاد می شود.

Belleville 775 GoreTex به قیمت 169.11 الی 205.99 دلار قابل خریداری خواهد بود.

McRae Temperate Waterproof

 

 

برای نیروهایی که راحتی را در اولویت قرار می دهند و این فاکتور برای آن ها بیش از سطح حفاظتی پوتین اهمیت دارد، McRae Temperate Waterproof انتخابی مناسب خواهد بود. پوتین های زمستانی این برند حاصل از افزودن یک لایه GoreTex به پوتین های تابستانی است. این برند در حالتی که نگرانی اصلی رطوبت و آب موجود در محیط است، کارایی زیادی خواهد داشت. علاوه بر مزایای فوق، قیمت پوتین نیز بسیار مناسب بوده و در مقایسه با سایر نمونه های این لیست، شانس خرید بالا تری توسط اغلب نیروهای نظامی دارد.

McRae Temperate Waterproof … قیمت دارد.

مطالب مجله تصویری سلاح را در این لینک دنبال کنید.

اشتراک گذاری با :
امتیاز به این نوشته
بدون نظر

متاسفانه فرم اظهار نظر در حال حاضر بسته می باشد