گروه مجلات آنلاین عصر ایران
خانهخواندنی هااسلحه ای جذاب از دوره تب طلا!

اسلحه ای جذاب از دوره تب طلا!

اسلحه ای جذاب از دوره تب طلا!

مجله تصویری سلاح- رولور پپرباکس که به صورت خلاصه همان “پپرباکس” خوانده می شود، اسلحه ای شامل یک لوله چندگانه است (معمولا 3 لوله و یا بیشتر که به دور یک محور مرکزی قرار گرفته اند) که البته نباید با تسلیحات مجهز به چندین لوله (شلیک به صورت همزمان از تمامی لوله ها) اشتباه شود. مکانیسم گردشی هنگام شلیک یکی از جذاب ترین ویژگی های این گروه سلاح ها بود. این دسته از پیستول ها توانسته اند به جایگاهی منحصر به فرد در تاریخچه تولید سلاح های گرم آمریکایی دست یابند و شکاف میان تپانچه های تک لول و رولورهای دارای لوله ثابت را پر کنند. از آن جایی که اسلحه های پپرباکس ضریب اطمینان مناسبی داشتند و استفاده از آنها راحت بود، ظرف مدت زمانی کوتاه در غرب به خصوص در دوره تب طلا (پخش خبر کشف یک معدن طلای جدید. یکی از مهم ترین دوره های تب طلا مربوط به قرن نوزدهم میلادی در کشورهایی همچون استرالیا، نیوزیلند، برزیل، کانادا، آفریقای جنوبی و آمریکا است) بسیار مشهور شدند.

باتوجه به مزایای متعدد تسلیحات پپرباکس، ایتان آلن اقدام به ثبت اختراع تفنگ منحصر به فرد خود در سال 1834 کرد. وی چندین سال بعد با کمک برادرش، کمپانی Allen and Thurber Gun را تاسیس کرد. آنها از سال 1837 الی 1842 در شهرک گرفتون ایالت ماساچوست به طراحی و ساخت سلاح های مختلف مشغول بودند. این دو برادر پس از یک جا به جایی در سال 1842، مجددا در سال 1855 به ماساچوست بازگشتند و طی تمامی این سال ها طیف متنوعی از تسلیحات پیشرفته و با کیفیت را به بازار ارائه دادند. کالیبر سلاح های تولیدی از .28 تا .36 متفاوت بود. شاید بتوان مهم ترین ویژگی این کمپانی را کیفیت بالای محصولات طراحی شده عنوان کرد. لوله ها و همچنین فریم از فولاد قالب گیری شده ساخته می شدند. برای طراحی دسته نیز غالبا چوب گردو مد نظر بوده است.

پیستول Allen And Thurber .36 یکی از معروف ترین محصولات تولیدی کمپانی نام برده به شمار می رود. به طور کلی سیستم قفل این سلاح و همچنین سادگی قطعات به کار رفته طی روند ساخت، برای دوره زمانی مربوطه در نوع خود بسیار منحصر به فرد بوده است. این رولور با لوله ثابت و طراحی جمع و جور که منتج به کاهش وزن مجموعه شده است، به سرعت نشانه های یک سلاح پپرباکس را برای مخاطب آشکار می سازد. گروه لوله های پپرباکس اطراف یک پین مرکزی که به فریم اسلحه متصل است، قرار می گیرند. به همین علت برای جداسازی گروه لوله ها نیز باید ابتدا پیچ اتصال را جدا کرد.

مشخصات پیستول Allen And Thurber .36

– نوع: پیستول

– طول لوله: 13.97 سانتی متر

– تولید کننده: Allen & Thurber

– گیج: 36

– مدل: پپرباکس

– جنس دسته: چوب گردو

– قیمت تخمینی: 1،600 الی 2،500 دلار

مطالب مجله تصویری سلاح را در این لینک دنبال کنید.

اشتراک گذاری با :
امتیاز به این نوشته
بدون نظر

متاسفانه فرم اظهار نظر در حال حاضر بسته می باشد