گروه مجلات آنلاین عصر ایران
خانهپرنده های نظامیبل 360 اینوکتس؛ بالگرد تهاجمی “آینده” ارتش آمریکا چگونه خواهد بود

بل 360 اینوکتس؛ بالگرد تهاجمی “آینده” ارتش آمریکا چگونه خواهد بود

بل 360 اینوکتس؛ بالگرد تهاجمی “آینده” ارتش آمریکا چگونه خواهد بود

مجله تصویری سلاح به نظر می رسد در دهه پیش رو، چهره ارتش آمریکا و مهم‌تر از همه، ابزارهای مورد استفاده در میدان جنگ توسط نیروهای نظامی این کشور به طور قابل توجهی تغییر خواهد کرد. نیروهای مسلح آمریکا در جبهه های مختلف در تلاش هستند تا تقریبا هرچیزی را مدرن سازند و برخی نتایج حاصل از این تلاش ها در حال ظهور هستند.

 

 

یکی از این جبهه ها برنامه هواگرد تهاجمی-شناسایی آینده (FARA) است. در این برنامه ارائه جایگزینی برای بالگرد بل اواچ-58 (Bell OH-58) که پس از چندین دهه خدمت در سال 2014 بازنشسته شد نیز هدف گذاری شده است.

چند سال پیش، ارتش آمریکا پنج شرکت را برای توسعه بالگرد برنامه فارا انتخاب کرد که شامل بل، بوئینگ، کارم، سیکورسکی و ای‌وی‌اکس می شوند. ارائه یک نمونه اولیه با قابلیت پرواز در سال 2022 هدف گذاری شده و بر همین اساس، شرکت های منتخب در حال توسعه و ساخت طرح های خود بر اساس برنامه ریزی های انجام شده هستند.

به تازگی شرکت بل اخبار جدیدی از بالگرد فارا خود را منتشر کرده است. این محصول که به نام 360 اینوکتس (360 Invictus) شناخته می شود در کارخانه بل به سرعت در حال ساخت است.

کار روی نمونه اولیه بالگرد اینوکتس در شرکت بل در اواخر سال 2020 آغاز شد و به نظر می رسد محصول نهایی در آینده نزدیک آماده پرواز باشد. بدنه، پره های ملخ اصلی، مجموعه جعبه دنده، قاب ها و اجزا دیگر در حال حاضر آماده به نظر می رسند. به طور همزمان، کار روی جعبه دنده ملخ اصلی، محورهای محرک و کوپلینگ ها ادامه دارد.

همانند رقبای دیگر در برنامه فارا، زمانی که بالگرد بل آماده پرواز باشد به چیزی تبدیل می شود که ارتش آمریکا از آن به عنوان “مبارز بُران” نام می برد. برخی محدودیت ها برای شرکت های سازنده بالگرد برنامه فارا در نظر گرفته شده است که پهنای حداکثر 40 فوتی (12 متر) بدنه و قطر ملخ از آن جمله است.

بالگرد 360 اینوکتس از پیشرانه جنرال الکتریک به عنوان واحد اصلی نیرو می گیرد، اما یک واحد ساخت شرکت پرت اند ویتنی نیز برای تامین نیروی اضافه استفاده خواهد شد. این بالگرد باید قادر باشد به سرعت 210 مایل در ساعت (330 کیلومتر در ساعت) برسد.

شرکت بل درباره این که چه میزان کار باقی مانده تا بالگرد 360 اینوکتس آماده پرواز شود، اطلاعاتی ارائه نکرده است.

ترجمه: محمدمهدی حیدرپور

اشتراک گذاری با :
امتیاز به این نوشته
بدون نظر

متاسفانه فرم اظهار نظر در حال حاضر بسته می باشد