گروه مجلات آنلاین عصر ایران
خانهاسلحه شناسی6 سلاح مهم در ارتش آمریکا

6 سلاح مهم در ارتش آمریکا

6 سلاح مهم در ارتش آمریکا

مجله تصویری سلاح ارتش آمریکا  به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین نیروی های نظامی جهان انواع مختلف سلاح های جنگی و تهاجمی را در اختیار دارد. در ادامه مطلب چند نمونه از جدیدترین و دقیق ترین تسلیحات فعال در این ارتش را مشاهده می کنید:

ام4ای1

سلاح تهاجمی ام4 نسخه کوچک‌تر و جمع و جورتر سلاح نمادین ام16 است. اگرچه این دو سلاح بسیار شبیه به هم هستند، اما ام4 به طور کلی سبک و کوتاه‌تر است و این طراحی آن را برای استفاده در موقعیت هایی که برخورداری از سلاحی کوچک‌تر یک مزیت حساب می شود مانند نبردهای شهری یا برای سربازانی که باید از خودروهای نظامی تنگ استفاده کنند، تبدیل می کند.

سلاح ام4 فشنگ های 5.56 در 45 میلیمتری را شلیک می کند اما به واسطه لوله کوتاه‌تر نسبت به ام16 از برد شلیک موثر کمتری نسبت به آن برخوردار است. طراحی سلاح ام4 از محبوبیت بسیاری برخوردار شده و کشورهای مختلفی در آمریکای لاتین، خاورمیانه، اروپا و نقاط دیگر جهان از آن استفاده می کنند.

افان اسکار

خانواده سلاح های تهاجمی اسکار (SCAR) برای پاسخ به درخواست ستاد فرماندهی عملیات ویژه آمریکا برای استفاده از یک خانواده ماژولار از سلاح ها با قابلیت شلیک فشنگ های 5.56 در 45 میلیمتر و  7.62 در 51 میلیمتر معرفی شد.

از این رو، اف‌ان اسکار در واقع دو سلاح تهاجمی اسکار-ال و اسکار-اچ را شامل می شود.

به لطف سه طول مختلف لوله کوتاه، استاندارد و بلند، هر دو سلاح برای شلیک دقیق از راه دور و نبردهای نزدیک قابل استفاده هستند.

اگرچه هر دو سلاح از نظر ظاهری بسیار شبیه به هم هستند، اما اسکار-ال از خشاب استاندارد STANAG استفاده می کند، در شرایطی که اسکار-اچ با خشاب های طرح اف‌ان تغذیه می شود.

ام27

سلاح ام27 جدید سپاه تفنگداران دریایی آمریکا شاید یکی از دقیق‌ترین سلاح های تهاجمی استاندارد در ارتش آمریکا باشد. لوله 16.5 اینچی شناور آزاد و پیستونی با ضربه کوتاه از عوامل موثر در بهبود دقت، برد و قابلیت اطمینان سلاح ام27 نسبت به سلاح های ام16 و ام4 است.

ام27 بر مبنای سلاح تهاجمی آلمانی هکلر اند کخ 416 شکل گرفت که از آن برای کشتن اسامه بن لادن در پاکستان استفاده شد.

ام14

اگرچه شهرت سلاح ام14 طی جنگ ویتنام خدشه‌دار شد، اما خود این سلاح بسیار مقاوم است و دقت خوب و قدرت بازدارندگی بالا به لطف فشنگ های بزرگ‌تر 7.62 در 51 میلیمتری را ارائه می کند.

اگرچه این سلاح برای جنگ در جنگل های مرطوب ویتنام چندان مناسب نبود – بیش از حد سنگین و بلند بود و قنداق چوبی آن مستعد تاب برداشتن بود – اما بروزرسانی های صورت گرفته در آن جان تازه ای به آن در قالب دو سلاح دیگر بخشید.

امکی 14

ستاد فرماندهی عملیات ویژه آمریکا سلاح ام14 را بازطراحی کرده و یک قنداق قابل تنظیم جدید، حالت گرفتن به سبک تپانچه، دوپایه تاشو، و همچنین ریل های لوازم جانبی و دوربینی مدرن را برای آن در نظر گرفت تا برد بیشتر و همچنین وزن کمتر را به سلاح قدیمی ام14 ببخشد.

ام39

سپاه تفنگداران دریایی آمریکا ایده مشابهی را دنبال کرده اما آنها تصمیم گرفتند تا ام14 را به گونه ای اندکی متفاوت اصلاح کنند که به معرفی سلاح ام39 ئی‌ام‌آر منتج شد.

این مدل اصلاح شده نیز دارای قنداق قابل تنظیم و دو پایه تاشو و همچنین ریل لوازم جانبی بود که می توان از آن برای اتصال دوربین های مختلف استفاده کرد.

ترجمه: محمدمهدی حیدرپور

اشتراک گذاری با :
امتیاز به این نوشته
بدون نظر

متاسفانه فرم اظهار نظر در حال حاضر بسته می باشد