گروه مجلات آنلاین عصر ایران
خانهخودروهای نظامیپلن بی ریکوشی؛ یک خودروی سخت!

پلن بی ریکوشی؛ یک خودروی سخت!

پلن بی ریکوشی؛ یک خودروی سخت!

مجله تصویری سلاح پلن بی ریکوشی (Plan B Ricochet) یکی از جدیدترین محصولات معرفی شده در دنیای خودروهای زره‌پوش است. شرکت پلن بی این خودرو را با الهام از مدل شناخته شده هاموی ساخته است. در شرایطی که ریکوشی از نظر ظاهری نسبت به هاموی بزرگ‌تر به نظر می رسد، اما هر دو خودرو پلتفرم یکسانی دارند.

 

ویژگی های جالب توجه خودرو زرهپوش پلن بی ریکوشی

پلن بی ریکوشی یک خودرو چهار نفره است که می تواند از سرنشینان خود در برابر رگبار مسلسل محافظت کند. اگر این کافی نیست، زره با درجه بی6 (B6) ریکوشی می تواند به درجه بی7 (B7) ارتقا یابد. شیشه های این خودرو با ضخامت دو اینچ (50 میلیمتر) می توانند در برابر شلیک تفنگ تهاجمی اتوماتیک مقاومت کنند. شیشه پنجره ها ثابت هستند و کل چارچوب پنجره با کمک پیستون های هیدرولیک به سمت بیرون باز می شود.

خودرو زرهپوش پلن بی ریکوشی دارای درب های خودکشی است که به عنوان سپر برای محافظت از سرنشینان نیز عمل می کنند. اگر مشتری به قدرت آتش بیشتری نیاز داشته باشد، امکان سفارش یک برجک تاکتیکی روی سقف خودرو وجود دارد که می تواند به عنوان محلی برای نصب سلاح بر اساس بسته انتخابی بکار گرفته شود.

در هر چهار درب ریکوشی دریچه های استفاده از سلاح همراه با یک سامانه قفل دوگانه برای امنیت بیشتر در نظر گرفته شده است. کف خودرو دارای محفظه های ذخیره‌سازی بزرگی است که دسترسی راحت از داخل به آنها وجود دارد.

خودرو زره‌پوش ریکوشی دارای یک بسته باتری 110 ولتی برای نیروی پشتیبان است که شارژ خود را از یک پیشرانه دیزلی یا اتصال کوتاه از طریق یک سوکت قفل چرخان دریافت می کند. ریکوشی به پیشرانه دیزلی 6.6 لیتری دورامکس مجهز شده که با یک جعبه دنده 6 سرعته آلیسون همراهی می شود.

نیروی پیشرانه از طریق جعبه دنده به هر چهار چرخ حودرو منتقل می شود. سامانه چهار چرخ محرک ریکوشی به گونه ای طراحی و توسعه داده شده تا امکان عبور از سطوح مختلف زمین برای خودرو فراهم شود. این خودرو زره‌پوش به رینگ های 20 اینچی دارای تایرهای 43 اینچی مجهز شده است.

فضای داخلی جادار پلن بی ریکوشی

خودرو زره‌پوش ریکوشی از فضای داخلی جاداری سود می برد و افراد قد بلند نیز می توانند به راحتی در آن قرار بگیرند. صندلی های این خودرو برای افراد بزرگ جثه مانند بازیکنان بسکتبال نیز راحت هستند و فضای سر و پای فراوانی برای سرنشینان وجود دارد. صندلی های جلو خودرو به صورت برقی قابل تنظیم هستند.

قیمت این خودرو زره‌پوش از 270 هزار دلار آغاز می شود و با توجه به سفارش مشتری این رقم می تواند تا 450 هزار دلار نیز افزایش یابد. به گفته پلن بی، ریکوشی به عنوان یک خودرو زرهی غیرنظامی تاکتیکی سبک می تواند لذت عبور از مسیرهای خارج جاده ای را ممکن کرده و یا حتی در شرایط اضطراری بکار گرفته شود. در موارد غیرنظامی، این خودرو به مسلسل یا هر سلاح دیگری مجهز نخواهد بود.

اشتراک گذاری با :
امتیاز به این نوشته
بدون نظر

متاسفانه فرم اظهار نظر در حال حاضر بسته می باشد