گروه مجلات آنلاین عصر ایران
خانهتجهیزات جانبیاسکاینود اس ؛ فناوری جدید برای پهپاد تهاجمی و بی اثر کردن اقدامات جنگ الکترونیک

اسکاینود اس ؛ فناوری جدید برای پهپاد تهاجمی و بی اثر کردن اقدامات جنگ الکترونیک

اسکاینود اس ؛ فناوری جدید برای پهپاد تهاجمی و بی اثر کردن اقدامات جنگ الکترونیک

مجله تصویری سلاح یک شرکت آمریکایی سوئیسی از فناوری جدیدی رونمایی کرده است که به پهپادها اجازه می دهد اقدامات متقابل جنگ الکترونیک مانند جمینگ را دور بزنند.

غلبه بر جمینگ با استفاده از اسکاینود اس

شرکت اوتریون (Auterion) کیت اسکاینود اس (Skynode S) را معرفی کرده است. این یک فناوری پهپادی جدید و تغییر دهنده بازی است که امکان عبور از اقدامات متقابل جنگ الکترونیک و دفاع در برابر خطرات را فراهم می کند.

اسکاینود اس امکان پرواز کاملا خودمختار را برای پهپاد فراهم می کند. این به پهپاد اجازه می دهد تا با دقت قابل توجهی به اهداف از پیش تعیین شده خود رسیده و آنها را نابود کند.

کامپیوتر همه در یکی و کنترلر پرواز

به گفته اوتریون، اسکاینود اس یک کامپیوتر همه در یکی و کنترلر پرواز است که اولین فناوری کم هزینه سازگار با لایحه اختیارات دفاع ملی یا به اختصار ان دی ای ای (NDAA) را ارائه می کند. این کیت می تواند با طیف گسترده ای از وسایل نقلیه تجاری و نظامی ادغام شود.

اسکاینود اس در ماموریت های جنگی در اوکراین توانایی های خود را ثابت کرده است. این سامانه دید کامپیوتری پیشرفته ای را برای مقابله و دور زدن فقدان عملکردهای هدف گیری مبتنی بر جی پی اس و فرکانس رادیویی در جنگ الکترونیک به نیروهای اوکراینی ارائه کرده است.

پروازی کاملا خودمختار و مصون در برابر جمینگ

کیت اسکاینود اس اولین نمونه برای ارائه کنترل گروهی، پرواز کاملا خودمختار، و مصونیت در برابر جمینگ است و دقت بی سابقه ای را ارائه می کند. به گفته اوتریون، نرخ موفقیت در این شرایط از 20 درصد به بیش از 90 درصد افزایش می یابد.

به گفته لورنز مایر، بنیانگذار و مدیر عامل اوتریون، فناوری ما در حال تغییر میدان جنگ برای کمک به دموکراسی ها به منظور دفاع از خود است. ما مفتخریم با فناوری هوشمندتر، دقیق تر و مقرون به صرفه تر به اوکراین کمک می کنیم. اسکاینود اس به آنها اجازه می دهد از پهپادها در مقیاس گسترده تر و دقیق تری برای دفع تجاوز استفاده کنند.

کمک به آمریکا برای پیشی گرفتن از رقبای چینی

فناوری جدید شرکت اوتریون با قیمتی قابل مقایسه با یک گوشی هوشمند، گزینه ای کارآمد و مقرون به صرفه است. به گفته شرکت تولید کننده، این می تواند تولیدکنندگان و تامین کنندگان آمریکایی را قادر سازد تا از رقبای چینی پیشی بگیرند.

افزون بر این، اسکاینود اس دارای یک اپلیکیشن هدف گیری سازگار با کامپیوترهای معمولی است که آن را به عنوان یک برگ برنده هم برای بخش های دفاعی و هم تجاری تبدیل می کند.

اسکاینود اس که توسط دولت ها و شرکای صنعتی در آمریکا، اتحادیه اروپا و اوکراین توسعه یافته است، صدها پرواز آزمایشی و تعامل موفق در خط مقدم در اواکراین داشته است.

امکان پرواز پهپاد با دقت بالا در فواصل طولانی

امکان استفاده دو گانه از اسکاینود اس به اپراتورهای غیرنظامی نیز اجازه می دهد تا پهپادهای کوچک و کم هزینه را به عنوان نمونه در فضای محدود هوایی یا فضای داخلی به کار بگیرند و طیف کاملی از دوربین ها، ارتباطات رادیویی و اپلیکیشن های آنبورد را در این پلتفرم ادغام کنند.

این فناوری امکان استفاده از سامانه های بدون سرنشین که با کمک هوش مصنوعی و برنامه های دید کامپیوتری کار می کنند در اندازه ای را می دهد که تاثیری راهبردی داشته باشد.

کیت اسکاینود اس همچنین به پهپاد اجازه می دهد در مواقعی که سیگنال جی پی اس ضعیف، مختل یا در دسترس نیست با دقت بالا در فواصل طولانی پرواز کنند.

اشتراک گذاری با :
امتیاز به این نوشته
بدون نظر

متاسفانه فرم اظهار نظر در حال حاضر بسته می باشد