گروه مجلات آنلاین عصر ایران
خانهاسلحه شناسی10 رولور برتر تاریخ

10 رولور برتر تاریخ

10 رولور برتر تاریخ

مجله تصویری سلاح- در تعاریف رسمی از رولور آمده است: رولور یا شِشلول یا هفت‌تیر گونه‌ای سلاح کمری است. این سلاح دارای استوانه‌ای است با دارای خانه‌هایی برای جای دادن فشنگ، با هر بار شلیک استوانه چرخیده و یکی از فشنگ‌ها آمادهٔ شلیک می‌گردد. ظرفیت این استوانه معمولاً 5،6 یا 7فشنگ است و از همین رو ششلول یا هفت تیر خوانده می‌شود.

در این مطلب با برترین رولورهای تاریخ آشنا خواهیم شد.

 

  1. Colt 1860 Army

1

مسلما یکی از زیبا ترین رولورهای موجود همین کلت 1860 است. 1860 نخستین رولور با ارزش از مجموعه قابل نصب روی کمربند بود. این اسلحه همچنین در جنگ داخلی آمریکا مورد استفاده قرار گرفت. امروزه کپی های با کیفیت آن ازA.Uberti  در دسترس است.


  1. Colt Single Action Army (SAA

2_Copy1

رِولوِری بود که توسط کارخانه کلت برای سواره نظام ارتش آمریکا طراحی و در سال 1873 میلادی عرضه شد. این کلت را می توان نخستین طراحی به واقع موفق نام نهاد که قریب 100 سال توسط سربازان و مجریان قانون استفاده می شد. این اسلحه متشکل از یک توپی 6 تیر است که پس از هر بار شلیک، گلوله بعدی آماده شلیک خواهد بود.


  1. اسمیت اند وسون مدل 19

3

این رولور با کالیبر 357 مگنوم، وزن زیادی را برای حمل و نقل به خود اختصاص نمی داد در نتیجه استفاده از آن برای مامورین قانون به مراتب راحت تر از سایر اسلحه ها بود. مدل 19 بر فریم “کا” اسمیت اند وسون ساخته شد که آن را سبک تر و ارگونومیک تر از همه رقیبان هم رده خود می ساخت. اخیرا تولید این هفت تیر توسط کمپانی S&W با برخورداری از پوشش فولاد ضد زنگ، حال و هوای مدل 66 را زنده کرده است.


  1. کلت پیتون

4

به اعتقاد بسیاری از تیراندازان ماهر این هفت تیر بهترین نسخه تولید شده در میان همه رولور های موجود است. تولید پیتون در اواخر دهه 1990 متوقف شد و امروزه یافتن یک نسخه اصل آن کار چندان راحتی نیست. طراحی ارگونومیک، روان و عملکرد سریع کلت پیتون آن را به سرعت محبوب ساخت.


  1. روگر بلک هاوک

5

این اسلحه یکی از بزرگ ترین علاقه مندی های تیرانداز های ماهر است و آن را یکی از بهترین رولورهای تکنواخت به حساب می آورند. عملکرد بلک هاوک به طور محسوسی از سایر رقبا قوی تر بوده و می توان آن را به راحتی تنظیم کرد. ظاهر زیبای این اسلحه نیز عاملی برای موفقیت آن ارزیابی می شود.


  1. اسمیت اند وسون مدل 29

6

اگر چه این اسلحه در اواسط دهه 1950 تولید شد، تا زمانی که کلینت ایستوود یکی از آن را در فیلمش(هری کثیف) استفاده نکرده بود به شهرت کافی نرسید. این رولور از کالیبر 0.44 مگنوم و بر فریم “N” کمپانی ساخته شده است. در نتیجه با وجود اندازه کوچک از قابلیت کنترل خوبی برخوردار است.


  1. روگر سوپر رد هاوک

7

اگر چه ممکن است این اسلحه شهرتی به اندازه سلاح های اسمیت اند وسون کسب نکرده باشد، با این حال یکی از بهترین رولور های سنگین وزن در نوع خود است. در واقع هدف از ساخت روگر سوپر رد هاوک، دارا بودن مقاومت کافی در برابر کارتریج های سنگین با فشار بالا بوده است.


  1. فریدم مدل 83

8

اگر خواهان یک تفنگ سفارشی دقیق و با کیفیت هستید، مدل 83 در انواع کالیبر ها در دسترس است. هر کدام از این ها درست به خوبی یک ساعت مچی سوئیسی قابل تنظیم است. تنها نقطه منفی این اسلحه قیمت آن خواهد بود.


  1. کلت دتکتیو اسپشال

9

این کلت امروزه یکی از گنجینه های کلاسیک دنیای رولور ها به شمار می رود. اولین نسل آن در سال 1927 تولید شده و تا سال 1986 ادامه داشته است. در فاصله سال های 1993 تا 1995 نیز یک بار دیگر به خط تولید باز گشته است.


  1. اسمیت اند وسون فریم “J”

10

اگر سلاحی جمع و جور و در عین حال با کیفیت می خواهید، فریم جی یکی از بهترین گزینه های موجود است.

اشتراک گذاری با :
امتیاز به این نوشته
بدون نظر

متاسفانه فرم اظهار نظر در حال حاضر بسته می باشد