گروه مجلات آنلاین عصر ایران
خانهعملیات ویژهحرفه ایی ترین نیروی نظامی دانمارک

حرفه ایی ترین نیروی نظامی دانمارک

حرفه ایی ترین نیروی نظامی دانمارک

مجله تصویری سلاح «گروه تفنگداران شکارچی» یکی از نیروهای ویژه وابسته به ارتش سلطنتی دانمارک محسوب می‌شود که پادگان مرکزی آن در پایگاه هوایی آلبورگ است. این گروه برای شرکت در عملیات‌های نظامی ویژه تعلیم داده شده است تا بر این اساس ویژه‌ترین و ماهرترین سربازان برای حضور در عملیات‌های خطرناک در دسترس باشند.

1

این گروه در سال 1961 میلادی برای نخستین بار فعالیت خود را آغاز کرد و از آن زمان تاکنون همواره به عنوان نیروی پشتیبانی ویژه در عملیات‌های نظامی ارتش دانمارک مورد استفاده قرار می گیرد. نوع فعالیت‌های «گروه تفنگداران شکارچی» شرکت در عملیات‌های ویژه است و از مهم‌ترین وظایف آن می‌توان به حضور در جنگ‌های غیرمتعارف، عملیات‌های مخفیانه،‌عملیات‌های جست‌وجو و نجات، رویارویی مستقیم با دشمن و مبارزه با عملیات‌های ترورسیتی اشاره کرد.

2

ارتش دانمارک آزمون‌های سختی را برای اعضای «گروه تفنگداران ویژه» در نظر گرفته است و به همین خاطر هم‌اکنون تنها 200 نفر عضو این سازمان نظامی پیچیده هستند. مرکز فرماندهی عملیات‌های ویژه دانمارک به صورت مستقیم دستور فعالیت‌های این گروه نظامی را صادر می‌کند و تمامی دوره‌های آموزشی اعظا در پایگاه هوایی آلبروگ برگزار می‌شود.

3

ارتش دانمارک از این گروه با Jæger یا ارتش نخبگان هم یاد می‌کند و برای آنها شعار زیر را در نظر گرفته است: «بیشتر از آنچه که دیده می‌شوید، باشید».

4

این گروه موفقیت‌های بیشماری را در کارنامه خود ثبت کرده است که از جمله آنها می‌توان به حضور در جنگ سرد،‌ همکاری با نیروهای حفاظتی سازمان ملل متحد، همکاری با ناتو برای خاتمه دادن به جنگ بوسنی، همکاری با ارتش کوزوو،‌ عملیات آزادسازی شهرهای عراق و … اشاره کرد.

5

فردی که عضو این گروه نظامی می‌شود باید دوره‌های ویژه گذرانده باشد. در ابتدا یک آزمون دشوار اولیه برگزار می‌شود که هرکس در آن موفق شود، می‌تواند در دوره‌های ویژه شرکت کند. این دوره‌ها به قرار زیر برگزار می‌شوند:

6

  • پیش از دوره اول (5 روز)

معرفی شرایط به افراد پذیرفته شده و آموزش‌های اولیه برای گشت‌زنی، برای آنکه افراد پذیرفته شده خود را بهتر با شرایط وفق دهند. آموزش‌های اولیه شامل جهت‌یابی، شنا و ….

  • پیش از دوره دوم (2 روز)

آموزش‌ها و ارزیابی‌های بیشتر برای یادگیری کامل موارد مذکور

  • پیش از دوره سوم (2 روز)

آموزش‌های تکمیلی و ارزیابی‌های اصلی افراد تحت پوشش با الزامات سخت‌تر و شرایط دشوارتر

  • دوره گشت‌زنی (8 هفته)

مهارت‌های گشت‌زنی عمومی. این دوره می‌بایست در یک سطح رضایت‌بخش و کامل به انجام برسد و پذیرفته‌شدگان صد درصد نمره مورد نظر را کسب کنند

  • دوره داوطلبانه (6 هفته)

شرایط بسیار دشوار با محدودیت‌های فیزیکی بالا در فرآیندهای آموزشی و گشت‌زنی. اگر پذیرفته‌شدگان از این مرحله عبور کنند،‌ یک نشان ویژه روی کلاه آنها نصب می‌شود

  • دوره عمومی چتربازی (2 هفته)
  • دوره عمومی شنای نظامی برای مباره با نیروهای دشمن (2 هفته)

7

زمانی که همه این دوره‌ها به پایان رسید و پذیرفته‌شدگان در سطح رضایت‌بخش آزمون‌ها را پشت‌سر گذاشتند، می‌توانند آموزش‌های اصلی را آغاز کنند. پس از اتمام دوره یک ساله آموزشی، کلاه با نشان ویژه به اعضای این گروه اهدا می‌شود تا به عنوان عضو اصلی «گروه تفنگداران شکارچی» پذیرفته شوند.

اشتراک گذاری با :
امتیاز به این نوشته
بدون نظر

متاسفانه فرم اظهار نظر در حال حاضر بسته می باشد