گروه مجلات آنلاین عصر ایران
خانهعملیات ویژهخانه مرگ؛ مرکز آموزش های نظامی

خانه مرگ؛ مرکز آموزش های نظامی

خانه مرگ؛ مرکز آموزش های نظامی

مجله تصویری سلاح «خانه مرگ» یا «خانه شلیک» نام مرکز کوچکی است که نیروهای نظامی در آن به کمک انواع مهمات و سلاح‌ها آموزش می‌بینند و اصول اصلی و اولیه برای درگیری‌های رو در رو در نبردها را یاد می‌گیرند. «خانه مرگ» در اصل یک فضای کوچک شده مسکونی، تجاری و صنعتی محسوب می‌شود که همه پیش‌بینی‌های لازم برای حضور افراد نظامی در آن در نظر گرفته شده است و کسانی که برای گذراندن دوره‌های آموزشی وارد آن می‌شوند، به انواع سلاح‌های سرد و گرم دسترسی دارند.

1

نیروهای نظامی برگزیده شده که وارد این مرکز می‌شوند کارآمدترین روش‌ها برای دفاع شخصی و مقابله با نیروهای دشمن را می‌آموزند تا حتی بدون استفاده از هر گونه سلاح هم بتوانند به پیروزی برسند. تمام‌ آموزش‌های این مرکز هدفگذاری شده است و افراد نظامی پیش از ورود به این مرکز دوره‌های سخت آمادگی جسمانی را گذرانده‌اند.

2

بر اساس نوع آموزش، میزان هزینه در نظر گرفته شده و برنامه‌های هدفگذاری شده برای نیروهای نظامی، برنامه‌ها و سلاح‌هایی که در اختیار افراد حاضر در این مرکز قرار می‌گیرد تغییر می‌کند. افراد پیش از آنکه وارد «خانه مرگ» شوند یک دوره آموزش ایمنی را پشت‌سر می‌گذارند تا پس از قرار گرفتن در کنار انواع سلاح‌های کشنده، با مشکلی مواجه نشوند.

 

«خانه مرگ» در اصل با این هدف راه‌اندازی شده است که در یک فضای کوچک، بتواند به صورت اصلاح شده آموزش‌های واقعی از به کارگیری سلاح‌های کشنده را انتقال دهد. تمام دیوارها و موانعی که در این مرکز کارگذاری شده‌اند ضدگلوله هستند و شلیک به آنها مشکلی را ایجاد نمی‌کند. این مرکز معمولا برای آموزش سربازان و پلیس‌های ویژه درگیری‌های شهری مورد استفاده قرار می‌گیرد و به آنها امکان می‌دهد در شرایطی که تمام سلاح‌های خود را از دست داده‌اند هم بتوانند مقابل نیروهای دشمن به پیروزی برسند.

4

ارتش آمریکا هم‌اکنون نمونه مجازی از «خانه مرگ» را هم در اختیار نیروهای خود قرار داده است و در آن افراد می‌توانند در یک دنیای شبیه‌سازی شده، استفاده از سلاح‌های مختلف را یاد بگیرند و با استفاده از فناوری‌های صوتی و بصری، توانایی جسمانی خود را برای انجام نبردهای تن به تن افزایش دهند. این مرکز بر اساس آخرین استانداردهای امنیتی ساخته شده است و به عنوان قلب تپنده مراکز تربیت نیروهای نظامی ویژه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

5

اشتراک گذاری با :
امتیاز به این نوشته
بدون نظر

متاسفانه فرم اظهار نظر در حال حاضر بسته می باشد