گروه مجلات آنلاین عصر ایران
خانهخواندنی هازنان و جنگ جهانی اول

زنان و جنگ جهانی اول

زنان و جنگ جهانی اول

مجله تصویری سلاح- یک قرن قبل جنگ جهانی باعث شد حدود 65 میلیون مرد خانه‌های خود را ترک کنند و به میدان‌های نبرد بروند، میلیون‌ها زن برای گذران زندگی به سختی کار کنند و فرزندان نبود والدین را به خوبی بفهمند. از بریتانیا گرفته تا بوسنی و از هند تا آفریقا، زنان به تنهایی عهده‌دار زندگی شدند و همه مسؤولیت‌ها را پذیرفتند. در ابتدای جنگ حدود 170 هزار زن بریتانیایی در کارخانه مهمات‌سازی کار می‌کردند که این رقم در سال 1918 میلادی به بیش از 600 هزار نفر رسیده بود و البته اتفاق مذکور در کشورهای مختلف به همین شکل دنبال می‌شد.

در اینجا تصویر زنان توانا در زمان جنگ جهانی اول آورده شده است.

IF

«لورِتا پرفکتوس» عضو مرکز پشتیبانی نیروی دریایی آمریکا در مارس 1917، به عنوان نخستین زن فعال ارتش آمریکا که شغلی غیر از پرستاری داشت.


2

زنان در حال کار کردن در کارخانه مهمات‌سازی Gray & Davis Co در شهر کمبریج. این زنان در شرایط بسیار سخت کار می‌کردند و فضای شغلی آنها بسیار خطرناک بود. به عنوان مثال در همان سال‌ها انفجار کارخانه مهمات‌سازی Barnbow در شهر لیدز انگلستان باعث شد 35 نفر جان خود را از دست بدهند.


IF

یک زن کارگر در ایستگاه قطار Marylebone لندن. زنان هم به نوبه خود با مشاغلی که دارند، در پیشبرد جنگ بسیار تاثیرگذار هستند.


4

یک زن روسی در هنگ پروپاگاندا در شهر پِتروگراد (که هم‌اکنون این شهر با نام سنت پترزبورگ شناخته می‌شود) در مقابل چادر خود در حال استراحت است.


IF

«ماریا بوچکاروا» که با نام مستعار «یاشکا» شناخته می‌شد، یکی از سربازان روسی در سال 1917 بود که نخستین گردان زنان روسیه را راه‌اندازی کرد.


6

گروه Hello Girls در حال کار کردن. ارتش آمریکا بیش از 400 زن را به عنوان اپراتورهای تلفن خود تعلیم داده بود تا در کشورهای فرانسه و انگلستان، برای مرکز Army Signal وابسته به ارتش فعالیت کنند.


«گرِیس بَنکر» پس از دریافت «مدال عالی خدمات» به عنوان رئیس اپراتورهای سازمان Army Signal ارتش آمریکا.


8

زنان آتشنشان در حال نصب پله فرار مخصوص آتش‌سوزی در بریتانیا.


9

«لِنا هیگبی» با اصلیت کانادایی به عنوان پرستار ارتش آمریکا، که در جنگ جهانی اوی سرپرسی سازمان پرستاران نیروی دریایی آمریکا را برعهده داشت.


45

پرستاران در حال پانسمان زخم‌های سربازان در فرانسه، در سال 1915 میلادی.

اشتراک گذاری با :
امتیاز به این نوشته
بدون نظر

متاسفانه فرم اظهار نظر در حال حاضر بسته می باشد