گروه مجلات آنلاین عصر ایران
خانهتجهیزات جانبیروشنایی به سبک نظامی!

روشنایی به سبک نظامی!

روشنایی به سبک نظامی!

 مجله تصویری سلاح شاید چراغ قوه ها وسایلی بسیار ابتدایی و ساده به نظر برسند اما این ابزارهای کارآمد همواره به عنوان یکی از مهمترین تجهیزات جانبی نظامیان دارای ویژگی عملیاتی خاص خود بوده اند و قطعا در وسایل همراه آنها یک چراغ قوه تاکتیکی کارآمد را مشاهده خواهید کرد.

یک چراغ قوه خوب اندازه مناسب برای استفاده، چراغ LED مقاوم و پایدار، بدنه محکم و ضد ضربه و آب داشته باشد. نوردهی آن باید قابل تنظیم باشد و بتوان از روشنایی آن به صورت لحظه ای و مداوم استفاده کرد، روشنایی که منبع تامین انرژی آن به راحتی قابل جایگزینی باشد.

 

اسلاگ هاوس بولت

 

کوچک ترین چراغ قوه ی جهان، گلوله ای است که نه تنها کسی را زخمی نمیکند، بلکه در موقعیت های دشوار نجات دهنده نیز میتواند باشد. جنس چراغ قوه از آلومینیومی است که در ساخت هواپیما استفاده می شود و آن را نسبت به غبار، آب و شکسته شدن مقاوم کرده است. وزن 6 گرمی و قیمت 10 دلاری این گلوله، آن را در ردیف های اول انتخاب قرار می دهد.

 

چراغ قوه E12 فِنیکس

 

بدنه این چراغ قوه 10 سانتی متری از جنس آلومینیوم هواپیما ساخته شده و تنها از یک باتری قلمی عادی برای تولید 130 لومِن نوردهی استفاده میکند و با 26 دلار میتوان آن را تهیه کرد تا همیشه آماده استفاده در شرایط مختلف باشد.

 

استریم لایت: 88031 ProTac

 

این چراغ قوه یک آچار همه کاره در دنیای چراغ قوه ها به شمار می آید. لنز ضد ضربه، یک گیره ناشکستنی و بدنه ی خوش دست، در کنار پیشنهاد های متعددی که از 26 تا 98 دلار شروع و شامل انتخاب هر نوع منبع انرژی که بخواهید می شوند، این توانایی را به شما می دهند که برای هر نوع استفاده و موقعیتی انتخاب مناسبی داشته باشید.

 

D25AAA

 

شرکت ایگِلتِک در گذشته چراغ قوه ی قدرتمندی مثل PN20a را ارائه داده است، اما این بار نشان داده که انرژی اصلی اش را صرف مدل دیگری کرده است: D25AAA مجهز به نوعی آهن ربای طبیعی منحصر به فرد است که به سختی به سطوح فلزی می چسبد و این چراغ قوه را به منبع نوری پرقدرت در بدن یک خودکار 33 دلاری تبدیل کرده است.

 

 

پیکسِل از شرکت تجهیزات تِک

 

این جاسوئیچی کوچک بی نظیر تنها پنج سانتی متر طول دارد؛ بدنه ی زیبای آن از جنس فولاد ضدزنگ ساخته شده است و می تواند 15 لومن نور تولید کند. قیمت این پیکسل کوچک و کاربردی 36 دلار است.

 

 

پریون P1

 

این چراغ قوه با 6 حالت متفاوت پیش فرض کار می کند که می توانید  نور مورد نیاز را انتخاب کنید. بدنه آن با برجستگی هایی که دارد از افتادن چراغ قوه جلوگیری میکند. قیمت این چراغ قوه 40 دلار است.

 

چراغ قوه تیتانیومی مک آرمی

 

بدنه تیتانیومی این چراغ قوه این اطمینان را به شما می دهند که هرطور با آن رفتار کنید، طول عمرش از شما بیشتر خواهد بود! و لامپ LED CREE XP-G2 حاشیه ای آن 130 لومن با شدتی بالا نوردهی میکند. این چراغ قوه را میتوان از طریق یک مینی USB که در پکیج 46 دلاری آن هست شارژ کرد تا بتواند همیشه در استفاده باشد.

 

انرژی تاریک DE-01

 

شرکت سوگ بیشتر به دلیل چاقو های ارزان و کاربردی اش معروف است، اما چراغ قوه انرژی تاریک این کمپانی نشان داد تیم تحقیقاتی آن ها در زمینه تولید چراغ قوه تاکتیکی نیز عالی عمل می کند. گیره این چراغ قوه نقش نگه داشتن آن در دست را نیز ایفا میکند که حمل آن را در مناطق جنگلی که برای استفاده این چراغ مناسب هستند آسان میکند. قیمت این چراغ قوه 49 دلار است و استاندارد IPX-7 دارد.

 

باتون S1 اولایت

 

این باتون یا باتوم از یک لنز هوشمند PMMA TIR استفاده میکند که اجازه می دهد دقت نور بالاتر رفته و نور به اطراف پراکنده نشود. لامپ LED آن Cree XM-L2 CW است و 500 لومن نور تولید میکند که تقریبا نیمی از نوری است که هنگام نگاه کردن به لامپ صد وات چشم شما را آزار میدهد! بدنه ی آن از آلومینیوم 6160-T6 است که مقاومت بالایی به آن بخشیده است. قیمت این چراغ قوه 50 دلار است و درخشش آن مناسب کارهای دقیق و نیازمند نور زیاد است.

 

Beta-QRV2

 

این یک جاسوئیچی پرنور مجهز به لامپ LED مدل Nichia 219 CRI است که در هرلحظه نیاز میتوان آن را از دسته کلید جدا کرده و به آسانی برگرداند. قیمت این چراغ قوه 59 دلار است.

 

تیتان پلاس

 

بازتاباننده داخلی به کار رفته در این چراغ قوه که میتواند نور را با انرژی که از یک لامپ قلمی میگیرد مانند فانوس دریایی با 300 لومن شدت به بیرون بفرستد، این چراغ قوه خوش دست و خوش استیل 50 تا 88 دلار قیمت دارد.

 

 

ایگر

 

میتوانید رنگ نور آن را با تهیه یک حباب CRI از سفید به رنگ های متنوعی تغییر دهید و همچنین میتوانید اطمینان داشته باشید که این چراغ قوه با قیمت 50 تا 65 دلاری خود و که نور پر شدت آن به کمک تکنولوژی شرکت کوانتوم تانلینگ فقط به کمک یک باطری قلمی کار میکند، کاربر را ناامید نخواهد کرد.

 

TMT L1

 

شرکت 5.11 که تعدادی از بهترین ابزار آلات روی کره خاکی را تولید میکند، اینبار 212 لومن نور را در چراغ قوه پرنوری جمع کرده که در جیب کاربر جا میشود.

 

Fenix PD35 TAC 1000

 

چراغ قوه ای که میتواند با 1000 لومن نور دید شما را در فاصله ای برابر چند زمین فوتبال را روشن کند، حالت پیشرفته ای دارد که میتواند تنظیم کند کل دستگاه چگونه کار کند و برای چه موقعیتی به کار آید.

 

بولت مینی

 

این چراغ قوه جالب به جای روشن و خاموش شدن با دکمه، از سیستم گلنگدنی استفاده می کند! دیگر چراغ قوه اتفاقی روشن نمی شود اما هنوز چندین حالت مختلف برای استفاده از لامپ LED مدل CREE XP-L HD ممکن است. قیمت این چراغ قوه 90 دلار است.

 

محافظ E1D

 

یک ابزار کاربردی واقعی، این چراغ قوه هم یک ابزار نظامی است و هم یک چراغ قوه کاربردی. گودی دو طرف بدنه آن را بسیار خوش دست برای استفاده در درگیری ساخته است و هم چنین میتوان از بین پیشنهاد های 300 و 500 لومنی نوردهی، با توجه به نیازتان انتخاب کنید. قیمت: 155-199 دلار

 

EDC روتاری

 

اگرچه قیمت 269 دلاری برای یک چراغ قوه هزینه ی بالایی به نظر می رسد، اما ارزش بسیاری در روتاری هست؛ این چراغ قوه با ترکیبی از فشردن دکمه و چرخاندن می تواند شعاع پرتو را تنظیم کند و به سرعت حالت های مختلفی را استفاده کند. قابلیت کار کردن با هر نوع باطری یا شارژر را به آن اضافه کنید.

اشتراک گذاری با :
امتیاز به این نوشته
بدون نظر

متاسفانه فرم اظهار نظر در حال حاضر بسته می باشد