گروه مجلات آنلاین عصر ایران
خانهخودروهای نظامیتانک کنترلی روس ها!

تانک کنترلی روس ها!

تانک کنترلی روس ها!

مجله تصویری سلاح– اطلاعات مناسبی در مورد ربات های پیشرفته مین یاب روسیه نخستین بار توسط وزارت دفاع این کشور منتشر شده است. این سیستم رباتیک که Prokhod-1 نام دارد، توسط شرکت خودرو سازی Uralvagonzavod و با الهام از ماشین زرهی مین یاب BMR-3M ساخته شده است. با این تفاوت که این ربات نسبت به BMR-3M کامل تر بوده و قابلیت نابود سازی انواع مین ها و حتی بمب های کنترل رادیویی با توان انفجار بالا را نیر در اختیار دارد.

BMR-3M اصلی از اسکلت تانک T-90 در طراحی خود برخوردار بوده و مجهز به موتوری با قدرت 1000 اسب بخار است. سیستم های حفاظتی در برابر انفجار احتمالی بمب ها نیز در نظر گرفته شده است. BMR ظرفیت سه خدمه را دارد و مجهز به تیربار سنگین 12.7 میلی متری و همچنین هشت راکت انداز است.

اما در رابطه با  Prokhod-1، این ربات به صورت کنترل از راه دور مدیریت خواهد شد. پست فرماندهی داخل یک کامیون کاماز مستقر شده و ارتباط میان اپراتور و ربات به روش الکترونیک برقرار می شود.

این ربات حتی می تواند به طور خودکار در امتداد مسیری که برایش مشخص شده است حرکت کند. تنها لرزشی خفیف در اثر انفجار یک مین ضد تانک زیر Prokhod-1 به ثبت رسیده است. ربات با حرکت خود معابری به عرض 4.5 متر در میدان جنگ ایجاد خواهد کرد.

اشتراک گذاری با :
امتیاز به این نوشته
بدون نظر

متاسفانه فرم اظهار نظر در حال حاضر بسته می باشد