گروه مجلات آنلاین عصر ایران
خانهتجهیزات جانبیاز بهترین دستکش های تاکتیکی

از بهترین دستکش های تاکتیکی

از بهترین دستکش های تاکتیکی

مجله تصویری سلاح دستان شما ابزاری بسیار مهم برای انجام فعالیت های مختلف هستند، اما بهترین سلاح همراهتان نیز محسوب می شوند. این موضوع به ویژه در مورد نیرو های نظامی هر کشور از اهمیت بیشتری برخوردار است. به همین دلیل استفاده از دستکش های تاکتیکی به نیرو های نظامی توصیه خواهد شد. این مدل دستکش های مخصوص، مزایای زیادی دارند که اصلی ترین آن ها می تواند توانایی بالا در محافظت از دستان باشد.

اما زمانی که بحث انتخاب یک جفت دستکش تاکتیکی مناسب به میان می آید، فاکتور های متعددی مطرح می شوند که سبب پیچیدگی هرچه بیشتر روند گزینش خواهند شد. در واقع هر سربازی که در حال ماموریت است، نیاز به یکی از این دستکش ها دارد. بدین وسیله نه تنها از خراش ها و آسیب های احتمالی تا حد زیادی پیشگیری می کند، بلکه در نبرد های نزدیک و تن به تن نیز موفق تر عمل خواهد کرد. از طرفی انعطاف پذیری هم فاکتوری بسیار مهم بوده و منتج به استفاده راحت تر از دستکش حین انجام کار ها می شود. وجود منافذ مختلف برای جریان هوا و حفظ سلامت دستان ویژگی مهم دیگر این گونه دستکش ها است. در ادامه به معرفی بهترین دستکش های تاکتیکی خواهیم پرداخت.

دستکش اسپرت مخصوص استفاده در محیط های آزاد

مهم ترین مزیت این دستکش تاکتیکی، وزن پایین آن و اصلی ترین عیبش فوم به کار رفته در ساخت بخش پشتی خواهد بود. این مدل که تلفیقی از چرم و نایلون بوده، بیشتر برای انجام فعالیت های نظامی همچون شلیک با سلاح های مختلف مناسب است چرا که با استفاده از این دستکش انگشتان شما پوشیده نیست و آزادی بیشتری را حین کار با آن تجربه خواهید کرد. امکان بستن ساعت مچی نیز وجود داشته و پوشیدن دستکش جلوی این کار را نمی گیرد. مدل مذکور که در ادامه تصویر آن را مشاهده می کنید، 14 دلار قیمت دارد.

دستکش تاکتیکی ویژه شلیک

ویژگی مثبت این مدل راحتی استفاده از آن است به گونه ای که گویا پوست دوم دست شما بوده و پوششی منحصر به فرد ایجاد می کند. با این حال اصلی ترین عیب دستکش مورد نظر، استحکام و طول عمر کمتر آن نسبت به مدل قبلی خواهد بود. کف دستکش از جنس چرم مصنوعی و قسمت پشتی آن نیز از جنس لاستیک مصنوعی نئوپرن است که جریان هوا را به خوبی برقرار کرده، سبب کاهش رطوبت و تعریق شده و نفوذ آب به داخل آن رخ نخواهد داد. دستکش تاکتیکی ویژه شلیک 15 دلار قیمت دارد.

دستکش MECHANIX M-PACT COYOTE

مزیت این دستکش دوخت دو لایه آن در نواحی خاص تحت سایش بیشتر و مهم ترین عیب آن نیز سرعت کند خشک شدن محسوب می شود. با این وجود برای انجام طیف وسیعی از فعالیت های متنوع می توان از آن بهره برد چرا که مقاومت قابل توجهی در اختیار دارد، از این رو به منظور استفاده توسط نیرو های پلیس و دیگر گروه های نظامی ابزاری مناسب محسوب می شود. در حالی که به راحتی می توانید دست خود را درون دستکش خم و راست کنید، پوشش پلاستیکی با کیفیت آن دست ها را از هر گونه ضربه محکم در امان می دارد. دستکش تاکتیکی M-Pact  برابر با 28 دلار قیمت دارد.

دستکش 5.11 SCREEN OPS

شاید اساسی ترین مشکل بسیاری از دستکش ها محدود ساختن کاربر برای استفاده از وسایل الکترونیک خود باشد. چنین مسئله ای در مورد 5.11 SCREEN OPS وجود نخواهد داشت چرا که هر سر انگشت مجهز به تکنولوژی رسانای الکتریکی بوده و می توان با گوشی هوشمند خود نیز به سادگی کار کنید. عیب این دستکش محافظت محدود آن خواهد بود. بسیاری از نیرو های نظامی حین ماموریت های خود با صفحه نمایش های لمسی سر و کار دارند و اگر دستکش رسانا نباشد مجبور خواهند شد برای هر بار لمس کردن نمایشگر، دستکش را در بیاورند. همین ویژگی مهم سبب شده تا دستکش 5.11 SCREEN OPS تبدیل به انتخاب اصلی اغلب پرسنل نظامی شود. از طرفی دستکش کاملا تاکتیکی بوده و یک ابزار رسانای معمولی نیست. اگرچه محافظت آن از دیگر دستکش ها کمتر است، اما باز هم دستکشی تاکتیکی محسوب می شود. 5.11 SCREEN OPS برابر با 30 دلار قیمت دارد.

دستکش CONDOR TACTICIAN

نقطه قوت این مدل، کف دست و پنجه تقویت شده و نقطه ضعف آن نیز عدم کارایی مناسب در آب و هوای سرد خواهد بود. این دستکش علاوه بر طراحی ظاهری جذاب خود، راحتی قابل توجهی را در اختیار فردی که از آن استفاده می کند قرار داده و احساس لمس را به طور قابل توجه کاهش نمی دهد. مواد به کار رفته در ساخت این محصول، در قسمت کف دست ضخامت بیشتری داشته و انگشتان پوشش نازک تری دارند. اما همان طور که اشاره شد، اصلی ترین عیب آن مربوط به آب و هوای سرد می شود زیرا قادر به محافظت حداکثری از دستان در برابر برودت و سرمای هوا نخواهد بود. دستکش CONDOR TACTICIAN برابر با 35 دلار قیمت دارد.

دستکش HWI GEAR KTS100

ششمین دستکش تاکتیکی این لیست HWI GEAR KTS100 نام دارد. این مدل برای استفاده عمومی مناسب بوده و محافظت قابل قبولی را از دستان شما به عمل می آورد. اما اصلی ترین عیب آن، عدم جریان پذیری خوب هوا و تعریق در صورت استفاده زیاد از دستکش خواهد بود. با این وجود به منظور پوشش روزمره و معمولی ابزاری مناسب محسوب می شود. با انتخاب دستکش مذکور توانایی کار با صفحه نمایش لمسی خودرو های نظامی و یا هر نمایشگر دیگری را خواهید داشت. قسمت کف دست از جنس چرم مصنوعی ساخته شده است. لازم به ذکر است که ویژگی رسانایی این مدل در مقایسه با 5.11 SCREEN OPS، بسیار ضعیف تر عمل می کند. روند شلیک به هدف در صورت پوشیدن این دستکش، با مشکل جدی مواجه نخواهد بود. دستکش HWI GEAR KTS100 برابر با 40 دلار قیمت دارد.

دستکش OAKLEY SI ASSAULT

دستکش تاکتیکی OAKLEY SI ASSAULT توانایی مناسبی برای عبور جریان هوا دارد اما وزن بالای آن عیب بزرگی محسوب می شود. پوشش نئوپرنی دستکش مسئول محافظت از دستان شما و در عین حال جریان پذیری خوب هوا از آن خواهد بود. چرم به کار رفته در ساخت این مدل، طبیعی بوده و انعطاف پذیری بهتری را در مقایسه با نمونه های مشابه به آن بخشیده است. گارد کربنی اضافه در قسمت انگشتان نیز محافطتی حداکثری را در اختیار فرد قرار می دهد. در مجموع اگر وزن دستکش برای نیروی نظامی عاملی تعیین کننده نباشد، OAKLEY SI ASSAULT انتخابی ویژه به شمار خواهد رفت. قیمت این دستکش 70 دلار است.

دستکش BLACKHAWK CRG2

آخرین دستکش تاکتیکی در این لیست، BLACKHAWK CRG2 نام دارد. مزیت آن انگشت شست تقویت شده و نقطه ضعف آن نیز شل شدن بافت دستکش در قسمت نوک انگشت ها خواهد بود. اکثر دستکش های تاکتیکی به منظور مقاومت بیشتر در شرایط دشوار مجهز به پوشش های محکم هستند اما همین موضوع سبب می شود لمس کردن اجسام و انجام کار های ظریف با مشکل رو به رو شود. قسمت کف دست در این دستکش از جنس چرم مصنوعی است. دستکش BLACKHAWK CRG2 برابر با 82 دلار قیمت دارد.

اشتراک گذاری با :
امتیاز به این نوشته
بدون نظر

متاسفانه فرم اظهار نظر در حال حاضر بسته می باشد