گروه مجلات آنلاین عصر ایران
خانهپرنده های نظامیبالگرد جدید و عجیب ارتش آمریکا؛ پیمایش 1300 کیلومتر و ثبت یک رکورد چشمگیر در تاریخ هلی کوپتری

بالگرد جدید و عجیب ارتش آمریکا؛ پیمایش 1300 کیلومتر و ثبت یک رکورد چشمگیر در تاریخ هلی کوپتری

بالگرد جدید و عجیب ارتش آمریکا؛ پیمایش 1300 کیلومتر و ثبت یک رکورد چشمگیر در تاریخ هلی کوپتری

مجله تصویری سلاح بالگرد لاکهید سیکورسکی-بوئینگ اس‌بی-1 دفاینت (SB-1 Defiant) نخستین پرواز طولانی مدت خود را با روتورکرافت انقلابی خود انجام داده و مسافتی 1300 کیلومتری بین وست پالم بیچ در فلوریدا تا نشویل در تنسی را طی کرده است.

 

 

به گفته شرکت لاکهید، هدف از نخستین پرواز بالگرد دفاینت در خارج از فلوریدا به نمایش گذاشتن این هواگرد در اجلاس سالانه انجمن هوانوردی ارتش آمریکا است که به بحث و گفتگو درباره مسائل مربوط به هوانوردی نظامی اختصاص دارد.

طی این پرواز که توسط بیل فل، خلبان تست شرکت سیکورسکی و اد هندرشید، خلبان تست شرکت بوئینگ انجام شد، بالگرد دفاینت فقط از 50 درصد قدرت پیشرانه و کمتر از 50 درصد از گشتاور پیشران خود استفاده کرده است. در حالت کارکرد کامل، این بالگرد می تواند با سرعت 460 کیلومتر بر ساعت پرواز کند که بسیار سریع‌تر از بالگردهای معمول است.

به گفته هندرشید، بالگرد دفاینت عملکردی بی نقص در پرواز اخیر خود داشته است. همچنین مصرف سوخت در حد یا حتی کمتر از آن چیزی بوده که انتظار می رفت. این پرواز 1300 کیلومتری نقطه اوج سه سال کار سخت در برنامه توسعه بالگرد دفاینت بوده است.

به گفته مارک چری، قائم مقام بوئینگ، این پرواز بلوغ طراحی بالگرد دفاینت و آمادگی آن برای پشتیبانی از ماموریت های حمله دوربرد آینده را بیشتر نشان می دهد.

خلبانان ارتش در اجلاس انجمن هوانوردی ارتش آمریکا می توانند ببینند که تیم دفاینت چگونه در حال متحول کردن هواگردهای طرح بالابر عمودی آینده” (افالوی) هستند که یکی از اولویت های اصلی مدرن‌سازی ارتش آمریکا محسوب می شود.

طرح بالابر عمودی آینده توسعه خانواده ای از بالگردهای نظامی برای نیروهای مسلح آمریکا را هدف قرار داده است. توسعه پنج هواگرد در اندازه مختلف دارای سخت افزارهای مشابه مانند حسگرها، اویونیک، پیشرانه ها و اقدامات متقابل در دستور کار قرار گرفته است. ارتش آمریکا از سال 2004 این برنامه را مد نظر قرار داده است. طرح بالابر عمودی آینده ارائه جایگزین هایی برای بالگرد یواچ-60 بلک هاوک، ای‌اچ-64 آپاچی، سی‌اچ-47 شینوک، و اواچ-58 کیووا را دنبال می کند.

بالگرد لاکهید سیکورسکی-بوئینگ اس‌بی-1 دفاینت یکی از گزینه هایی است که برای طرح بالابر عمودی آینده معرفی شده است. این بالگرد در حال حاضر از دو پیشرانه هانی‌ول تی55 نیرو می گیرد و نخستین پرواز خود را 21 مارس 2019 انجام داد.

اشتراک گذاری با :
امتیاز به این نوشته
بدون نظر

متاسفانه فرم اظهار نظر در حال حاضر بسته می باشد