گروه مجلات آنلاین عصر ایران
خانهپرنده های نظامیتی150؛ هدیه انگلیسی برای اوکراینی ها/ پرنده ای که روز و شب ندارد!

تی150؛ هدیه انگلیسی برای اوکراینی ها/ پرنده ای که روز و شب ندارد!

تی150؛ هدیه انگلیسی برای اوکراینی ها/ پرنده ای که روز و شب ندارد!

مجله تصویری سلاح بنابر گزارش هایی که به تازگی در رسانه های بریتانیایی منتشر شده اند، انگلیس پهپادهای مالوی اروناتیکس تی150 (Malloy Aeronautics T150) را به عنوان بخشی از بسته کمک نظامی جدید 300 میلیون پوندی (374 میلیون دلار) در اختیار ارتش اوکراین قرار خواهد داد. این پهپاد توانایی انتقال تجهیزات نظامی و مهمات به خط مقدم جبهه جنگ یا حتی فراتر از آن را دارد.

 

 

ویژگی های پهپاد تی150

مالوی اروناتیکس تی150 یک کوادکوپتر باری متوسط مجهز به هشت موتور الکتریکی و هشت پروانه بالابر است که امکان حمل باری به وزن 68 کیلوگرم را فراهم می کنند. برد پروازی این پهپاد 70 کیلومتر است و می تواند با سرعت کروز 48 کیلومتر بر ساعت مسیر خود را طی کند. در صورت بروز اشکال در یک موتور یا پروانه، این پهپاد همچنان می تواند به کمک موتورهای الکتریکی دیگر خود به صورت ایمن فرود آید.

پهپاد تی150 به طور اختصاصی برای جابجایی محموله های نظامی طراحی شده و امکان فعالیت در شرایط مختلف آب و هوایی را دارد و در شرایط گرم و خشک، برفی، بارانی و بادی با موفقیت آزمایش شده است.

نیروی دریایی پادشاهی بریتانیا پهپاد مالوی اروناتیکس تی150 را با موفقیت آزمایش کرده و به خدمت گرفته است.

پهپاد تی150 در یک کیس اندازه متوسط قابل حمل است و یک نفر می تواند آن را جابجا کند. از یک لپ تاپ می توان برای کنترل پرواز این پهپاد استفاده کرد. افزون بر این، امکان تعیین مسیر برای پرواز و تحویل محموله به صورت خودمختار نیز وجود دارد.

مالوی اروناتیکس تی150 از باتری نیرو می گیرد، اگرچه فناوری شارژ بی سیم نیز برای آن توسعه داده شده است و پهپاد می تواند هنگام پرواز نیز شارژ شود. بیشینه مدت زمان پرواز این پهپاد 36 دقیقه عنوان شده است.

محموله پهپاد می تواند پس از فرود آن تخلیه شده یا حین پرواز روی مکانی مشخص رها شود. تی150 می تواند برای تحویل غذا و آب، تجهیزات نظامی و پزشکی، سوخت، مهمات و تقریبا هر چیز دیگری که سربازان در خط مقدم نیاز دارند، به کار گرفته شود.

انجام وظیفه ای خطرناک

انتقال بار به نیروهایی که در خط مقدم نبرد قرار دارند، وظیفه خطرناکی است زیرا تیم های لجستیکی ممکن است مورد حمله نیروهای دشمن قرار بگیرند. با استفاده از پهپادهای باری به جای بالگرد یا هواپیما، تعداد نفراتی که در معرض خطر قرار می گیرند، بسیار کمتر است زیرا پهپادها از راه دور قابل کنترل هستند.

مالوی اروناتیکس تی150 توانایی پرواز در روز و شب را دارد، از این رو، محموله می تواند در هر زمانی به نیروها تحویل داده شود.

اشتراک گذاری با :
امتیاز به این نوشته
بدون نظر

متاسفانه فرم اظهار نظر در حال حاضر بسته می باشد