گروه مجلات آنلاین عصر ایران
خانهخودروهای نظامیهویتزرهای آلمانی در اوکراین به علت شلیک زیاد فرسوده شده اند!

هویتزرهای آلمانی در اوکراین به علت شلیک زیاد فرسوده شده اند!

هویتزرهای آلمانی در اوکراین به علت شلیک زیاد فرسوده شده اند!

مجله تصویری سلاح آلمان به تازگی اعلام کرده است که پشتیبانی بیشتری از اوکراین در جنگ با روسیه خواهد کرد. این اقدام پس از آن صورت می گیرد که هویتزرهای آلمانی پی‌زد‌اچ 2000 (PzH 2000) اهدایی به اوکراین عملکرد مورد انتظار را ارائه نکرده و با مشکل مواجه شده اند. کریستین لامبرشت، وزیر دفاع آلمان، همچنین از متحدان ناتو خواسته است تا با تامین تسلیحات، تدارکات و تجهیزات، شکاف های دفاعی در اوکراین را پر کنند.

بسته کمک نظامی جدید آلمان به اوکراین انتظار می رود شامل 100 تانک از اسلواکی و یونان و همچنین سامانه دفاع هوایی آیریس-تی (IRIS-T) باشد.

خبر بد از هویتزرهای پیزداچ 2000 مستقر در اوکراین

اعلام پشتیبانی هرچه بیشتر آلمان از اوکراین پس از انتشار اخباری است که به از کار افتادن تعدادی از هویتزرهای پی‌زد‌اچ 2000 ارسالی به این کشور اشاره دارند. هویتزر خودکششی پی‌زد‌اچ 2000 توسط شرکت های راین‌متال و کراوس مافی وگمن در دهه 1980 توسعه یافت. این هویتزر برای ارائه نواخت تیر بالا طراحی شده و سه گلوله در نه ثانیه و 10 گلوله در 56 ثانیه شلیک می کند.

آلمان و هلند در مجموع 22 عراده از هویتزر پی‌زد‌اچ 2000 را به اوکراین اهدا کرده اند. ارتش آلمان در مورد بروز مشکل در برخی از این هویتزرها معتقد است که روش استفاده از آنها توسط اوکراینی ها، شلیک سریع‌تر از حد انتظار و به تعداد زیاد موجب فرسودگی سریع شده است. زمانی که در حالت شلیک سریع استفاده می شود، بالاترین نواخت تیر هویتزر فشار قابل توجهی بر مکانیزم پر کردن سلاح وارد می کند.

همچنین، نیروهای اوکراینی تلاش برای استفاده از مهمات ویژه در فواصل بسیار دور را گزارش کرده اند که فشار هرچه بیشتر را بر هویتزرهای پی‌زد‌اچ 2000 وارد کرده و موجب شده است تا یک سوم آنها در میدان نبرد از دور خارج شوند.

اشتراک گذاری با :
امتیاز به این نوشته
بدون نظر

متاسفانه فرم اظهار نظر در حال حاضر بسته می باشد