گروه مجلات آنلاین عصر ایران
خانهپرنده های نظامیتلیداین روگ 1؛ جدید ترین پهپاد انتحاری سپاه تفنگداران دریایی آمریکا

تلیداین روگ 1؛ جدید ترین پهپاد انتحاری سپاه تفنگداران دریایی آمریکا

تلیداین روگ 1؛ جدید ترین پهپاد انتحاری سپاه تفنگداران دریایی آمریکا

مجله تصویری سلاح تلیداین فلیر دیفنس (یکی از شرکت های تابعه تلیداین تکنولوجیز) به تازگی از پهپاد مهمات پرسه زن روگ 1 (Rogue 1) رونمایی کرده است. این سامانه جدید هوایی بدون سرنشین در همایش هفته نیروهای علمیات ویژه در تامپا، فلوریدا به نمایش گذاشته شد.

روگ 1؛ پهپاد پرسه زن مرگبار

روگ 1 به عنوان یک گزینه مرگبار نسل بعدی، با قابلیت استقرار سریع و قابلیت برخاست و فرود عمودی معرفی شده که می تواند به نیروهای مسلح در انجام حملات دقیق کمک کند. این پهپاد برای از بین بردن اهداف زرهی ثابت، وسایل نقلیه با زره سبک و تهدیدات پیاده طراحی شده است.

پهپاد روگ 1 بیشتر از آنکه شبیه به پهپادی جنگی باشد، شبیه نمونه ای تجاری به نظر می رسد. افزون بر این، روگ 1 دارای یک سامانه فیوز پیشرفته ابتکاری است. این فیوز در صورت قطع اتصال یا لغو ماموریت، پهپاد را قابل بازیابی می کند.

به گفته شرکت تلیداین، این فیوز دارای یک وقفه مکانیکی منحصر به فرد است تا چنین ویژگی جالبی را به پهپاد روگ 1 ببخشد.

ویژگی های پهپاد روگ 1

روگ 1 دارای دوربین های پیشرفته الکترواپتیکال و حرارتی فلیر بوزون 640+ است که شناسایی و نظارت دوربرد در هر ساعت از شبانه روز را ممکن می کند. به گفته تلیداین، ترکیب این حسگر و سر جنگی پهپاد امکان هدف گیری دقیق را فراهم می کند.

این پهپاد همچنین به گونه ای طراحی شده است تا امکان نصب و حمل محموله های ماژولار برای ماموریت های ویژه و نابودی انواع مختلف هدف را داشته باشد. گزینه های محموله پهپاد شامل سر جنگی نفوذگر انفجاری، سر جنگی ترکشی رو به جلو (انفجار شاتگان مانند) یا آموزشی غیر کشنده می شوند.

روگ 1 می تواند به مدت 30 دقیقه پرواز کند و به بیشینه سرعت بیش از 113 کیلومتر بر ساعت دست یابد. این پهپاد دارای بردی بیش از 10 کیلومتر است. روگ 1 با استفاده از یک دستگاه کنترل از راه دور نیز به آسانی مدیریت می شود.

پهپاد روگ 1؛ انعطاف پذیر و کارآمد

این سامانه فراتر از برد و قابلیت های سامانه های تسلیحاتی ارگانیک موجود عمل می کند و در عین حال آسیب های جانبی را به حداقل رسانده و فاصله ایمن را به حداکثر می رساند. به گفته تلیداین، امکان فعالیت پهپاد روگ 1 در فضاهای جنگی بدون جی پی اس نیز وجود دارد.

به گفته دکتر جیفن لی، معاون اجرایی و مدیرکل تلیداین فلیر دیفنس، پهپاد جدید روگ 1 تطبیق پذیری، قابلیت بقا و مرگباری مورد نیاز در فضای نبرد مدرن را در اختیار سربازان قرار می دهد. این پلتفرم نوآورانه با توانایی منحصر به فرد خود برای بازیابی و استفاده دوباره در زمان تغییر شرایط هدف گیری، صرفه جویی و انعطاف پذیری بیشتری را به نیروهای نظامی ارائه می کند.

شرکت تلیداین در حال حاضر خریداران برجسته ای برای سامانه روگ 1 خود دارد که از آن جمله می توان به سپاه تفگنداران دریایی آمریکا اشاره کرد. در همین راستا، تلیداین قراردادی به ارزش 249 میلیون دلار با سپاه تفنگداران دریایی آمریکا در ماه آوریل امضا کرد.

اشتراک گذاری با :
تگ ها
امتیاز به این نوشته
بدون نظر

متاسفانه فرم اظهار نظر در حال حاضر بسته می باشد